Menu

Benjamin Çiçeğinin Bakımı

Benjamin Çiçeğinin Bakımı

Etiket:Benjamin Çiçeğinin Bakımı, Benjamin Çiçeği, Benjamin Çiçeği Resmi, Çiçek

Benjamin Çiçeğinin Bakımı hakkında sizlere açıklayıcı ve görsel bir şekilde bilgiler vermekteyiz.
Benjamin-çiçeği
Bol yaprakları olan zarif, sık dallara sahip olduğu için Benjamin ağacı denir. Salonlarda ve ofislerde dekoratif kullanım için hoş bir bitkidir.

İklim koşulları ve toprak bakımından uygun memleketlerde 30 metreye kadar ulaşabilen ağaç gibi gelişebilir. Kapalı alanlarda 3 metreden fazla uzamaz.

Benjamin bitkisi kurak tropikal ve sıcak iklimlerin, yağışlı tropikal bölge bitkisidir. Uzun süre yağmursuzluğa, uzun süren yağmurlara ve aşırı sıcaklara uyumludur.

Benjamin bitkisi ofislerde ve salonlarda çok fazla tercih edilir. Çok güneşli ortamları sever. Güneş olmayıp fazla ışık alan ortamda da yetişebilir. Benjamin için rüzgar ve hava akımı önemlidir. Yetersiz hava akımı olduğunda yapraklarını döker ve sararır.

Genellikle kasım aylarının ortasında ve aralık ayı sonuna kadar yapraklarını dökme zamanıdır. Toprak iyice kuruduğunda bolca sulanmalıdır. Yeterli miktarda su ve rüzgar ihtiyacı giderilirse çok güzel dallanır ve güzelleşir.

Benjamin Bitkisinin Bazı Problemleri

Dallarında mercimek büyüklüğünde kahverengi lekeler oluşturur. Dallar ve yaprakları yapışkan olur. Bu sorunun çözümü ise: Bulaşık deterjanını 1 litre suya 20 damla ekleyin ve karıştırın, sprey bir şişeye doldurun. Hazırladığınız sıvıyla yapraklarını sulayın.

Bir başka zararlısı ise örümcek bitleri, çeşitli parazit türleri musallat olur. Tedavisi için zirai ilaçlar kullanılabilir.

Benjamin Çiçeğinin Bakımı Resimleri

Bir önceki yazımız olan Atatürk Çiçeğinin Özellikleri başlıklı makalemizde Atatürk, atatürk çiçeği ve Atatürk Çiçeği Bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir