Menu

Barış Çiçeği Ve Bakımı

Barış Çiçeği Ve Bakımı

baris-cicegiBitki çok uzun ömürlü olan, bir salon bitkisi olarak bilinmektedir. Bitki parlak, oval ve büyük yaprakları olan beyaz renkte harika görünümlü çiçeklere sahip olan bir salon bitkisidir. Bitki ortam fark etmeksizin bir çok alanda yetiştirilebilir.
Sulama Ve Bakımı: Bitki narin yapıya sahiptir, bu yüzden sulama işlemi ayrıca bir özen gerektirir. Bitki yaz aylarında bol suya ihtiyaç duyar, ancak buna rağmen sulama işlemi yapılmadan önce mutlaka toprağı iyi bir şekilde kontrol edilmeli, nemli ise sulama işlemi için biraz daha kuru hale gelmesi beklenmelidir. Kesinlikle direk musluktan alınan su ile sulama yapılmamalı en az 2 gün dinlendirilmiş su kullanılmalıdır.  Ayrıca sulamanın fazla yapılması, yapraklarının solup sararmasına, açmış olduğu çiçeklerinin ise dökülmesine sebep olur. Özellikle bulunduğu ortamın nemli olması çiçeğin daha verimli yetiştirilmesini sağlar.
Toprak ve ışık: Bitki çok fazla ışığa ihtiyaç duymaz, bir kitap okunabilecek kadar ışık onun için yeterlidir. Aynı zamanda toprakta seçmez siyah bahçe toprağı bile iyi bir Barış çiçeği yetiştirmek için yeterlidir. Özellikle bahar mevsimlerinde yani ilkbahar ve sonbahar da çiçeğe ayrı bir özen gösterilmelidir. Çünkü bitki bu mevsimlerde çiçek açar. Bununla birlikte sadece ilkbahar aylarının başlaması ile birlikte dikimi yapılabilir. Diğer aylarda ekilebilir, anca verim alma olanağı çok az olur hatta yetiştirilemeyebilir. Fakat bazen toprak ve ortamla alakalı olarak beklenmedik şekilde farklı aylarda da ekilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Orkide Ve Bakımı başlıklı makalemizde Orkide Ve Bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir