Menu

Barış Çiçeği Ne Zaman Açar?

Halk arasında yelken çiçeği olarak da bilinen Barış Çiçeği, ilkbahar ve sonbahar olmak üzere yılda iki kez çiçek açar. Nemli ortamları seven bu bitkinin geniş oval büyük yaprakları ve beyaz çiçekleri bulunur. Evlerde ve iş yerlerinde yetiştirilen Barış Çiçeği bitki severlerin en gözde ürünlerindendir. Genelde yaz aylarında çiçek açar ve fazla ısı ortamlarından hoşlanmaz. Ne çok soğuk ne çok sıcak odalarda bulunmaması gerekir.

Hava kirliliğini azalttığı yönünde iddialar bulunan bitkinin sulanmasına oldukça dikkat etmek gerekir. Toprağının nemli ve ıslak olması haline sulama işlemi gerçekleştirilmemelidir. Yaz aylarında olduğundan daha fazla suya ihtiyaç duyar. Bulunduğu yerde saksısının sık sık yönünü değiştirmekte yarar var. Barış Çiçeği doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Yaprakları ve çiçekleri zarar görebilir. Bulunduğu ortama çabuk adapte olur. Bu yüzden evlerde yetiştirilmesi tercih edilen bitkilerin başında gelir. İhtiyaç halinde ilkbaharda saksı değişikliği yada çoğaltma işlemi yapabilirsiniz. Yapraklarına ara sıra su püskürtebilirsiniz. Yada zeytin yağı ile silebilirsiniz. Bu çiçeğinizin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan GÜL BUDAMA NASIL YAPILIR? başlıklı makalemizde çiçek bakımı, gül ve Gül budama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir