Menu

Bakımı Kolay Bitki İsteyenler İçin Kaktüs

Bakımı Kolay Bitki İsteyenler İçin Kaktüs

Etiketler:Kaktüs, Kaktüs Çiçeği, Kaktüs Bakımı, Kaktüs Yetiştirme, Kaktüs Bitkisi
Bakımı Kolay Bitki İsteyenler İçin Kaktüs bitkisini sizlere açıklayıcı ve görsel bir şekilde sunmaktayız.

Kaktüs-yetişmesi
Bitki meraklısı bir bireyin bulunduğu tüm evlerde genellikle kaktüste bulunur. Geçmiş yıllarda değeri pek anlaşılamayan bu bitki, son yıllarda hak ettiği yer yavaş yavaş yerleşmeye başlamıştır. Bakımı kolay olan, zahmetsiz bir bitki arayanlar için kaktüs kaçırılmaz bir fırsattır. Bazı kaktüs türleri evdeki radyasyonu temizleme özelliği sebebi ile televizyon ve bilgisayar kullanılan odalara yerleştirilmektedir. İlginç görüntüsü ile ortama kattığı güzelliğin yanında nostaljik bir çiçek oluşu sebebi ile misafirlerinizin da dikkatinden kaçmayacaktır.

Evde Kaktüs Bakımı

Kaktüs bitkisi, büyük saksılardan ve bol sudan hoşlanmayan bir bitki türüdür. Bu sebeple kaktüsü küçük saksıda ve bol ışık alan sıcak ortamda yetiştirmek gerekir. Güneşin dik geldiği öğlen güneşi hariç, kaktüs güneş alan pencere kenarlarında yetiştirilmelidir. Kaktüs, saksının toprağı kurudukça en az 15 gün ara ile sulanır. Kış aylarında fazla su istemeyen bitki, aşırı sulama sonucunda hemen çürümeye başlayacaktır. Kaktüs yetiştirirken dikkat edilmesi gereken diğer ayrıntı ise saksı tabaklarında su biriktirmemektir.

Kaktüs Bitkisinin Toprak Ve Gübre İsteği

Kaktüs bitkisinin her türü, saksı toprağı ve kalın kum karışımında kolay yetişmektedir. Hayvan gübreleri kaktüsünüzün kısa süre içinde çürümesine sebep olur. Hazır satılan çiçek vitaminleri ve çiçek kudurtan sıvılar, kaktüslerin daha gür yetişmesi için kullanılmaktadır. Çok fazla çeşidi bulunan ve rengârenk çiçekler açan kaktüs, bazı insanlarda bir tutku haline gelmiştir.

Bakımı Kolay Bitki İsteyenler İçin Kaktüs Resimleri

Bir önceki yazımız olan Çiçek Yetiştirmenin Püf Noktaları başlıklı makalemizde çiçek, Çiçek Resmi ve Çiçek Yetiştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir