Menu

Bahçenizdeki Rulo Çimlerin Bakımı

Bahçenizdeki Rulo Çimlerin Bakımı

Etiketler:Rulo Çim, Rulo Çim Bakımı, Rulo Çim Nasıl Bakılır, Çim, Rulo Çim Nedir
Bahçenizdeki Rulo Çimlerin Bakımı’nı sizlere açıklayıcı ve görsel bir şekilde sitemizde sunmaktayız.
Rulo-Çim
Rulo çimler oldukça hassa yapıya sahiptirler. Sıcak yaz günlerinde kurumaya ve niteliksiz bir görünüm kazanabilirler. Bu satın aldığınız rulo çimlerin uzun süre dayanmasını istiyorsanız her ay farklı bir bakım yapmalısınız.

Ocak ve Şubat Aylarında Yapılacak Bakımlar

Kış aylarının en sert geçtiği aylar bu aylardır. Bu aylarda çimleriniz oldukça yıpranabilir. Bu zamanda ağaçlardan dökülen yaprakları sık sık temizlemeniz gerekmektedir. Bu aylarda yağış gerçekleşeceği için sulama ihtiyacı duyulmaz. Tek gereken yaprakları temizlemenizdir.

Mart Ayında Yapılacaklar

Çimleriniz bu aylarda büyüme belirtileri gösterebilir. Çünkü mart ayı sıcaklık değeri bakımından büyümesi uygun koşullar sunmaktadır. Eğer çimleriniz büyüyorsa biçebilirsiniz. Ancak biçme işlemini sık gerçekleştirmemelisiniz. Bu ayda en fazla 2 kere çimlerinizi biçmek yeterli olacaktır. Ayrıca çimlerinizde sararmalargörüyorsanız ilaçlama vakti gelmiş demektir. Uygun bir ilaçlama çimleriniz için yeterlidir.

Nisan ve Mayıs Ayı

Bu aylarda çimlerinizin genel boyu 3 santimetre olacaktır. Nisan ayında gübreleme işlemi yapabilir toprağınızı ısıtabilirsiniz. Mayıs ayında ise çimleriniz için gelen zararlı böceklere karşı alarmda olun. Çimleriniz kuru olmalı toprağı ise nemli olmalıdır.

Haziran Ayında Çimler

Bu ayda çimlerinizi gübreleyebilirsiniz. Kuru ve sıcak geçen bu aylar çimleriniz için ayrı tehlikeler oluşturabilir.

Temmuz, Ağustos ve Eylül Ayları

Temmuz ve Ağustos aylarında akşam güneşi ile sulama gerçekleştirilmelidir. Eylül ayında oluşan solucanlara karşı ise alarm durumuna geçilmelidir.

Ekim, Kasım ve Aralık Ayları

Bu aylarda düzenli biçmeler gerekmemektedir. Çünkü bu zamanlar toprağınızın dinlenme zamanlarıdır. Toprağınızı iyi temizleyin bu aylarda ve hastalıklara karşı da ilaçlamayı unutmayın.

Bahçenizdeki Rulo Çimlerin Bakımı Konusu Resimleri

Bir önceki yazımız olan Saksı Değişiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Çiçek Saksısı Değişimi, Ne Zaman Saksı Değişir ve saksı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir