Menu

Bahçe Ve Balkonlarda İpek Çiçeği Yetiştirilmesi

Bahçe Ve Balkonlarda İpek Çiçeği Yetiştirilmesi

Etiketler:İpek Çiçeği, İpek Çiçeği Bakımı, İpek Çiçeği Yetiştirme, İpek, Çiçek

Yaz aylarında balkon ve bahçe düzenlemesine önem veren çoğu insan, kolay yetiştirilen ve muhteşem renkleri olan ipek çiçeklerinden(kedi tırnağı) mutlaka edinmektedir.Bahçe Ve Balkonlarda İpek Çiçeği Yetiştirilmesi sizlere sunmaktayız. Pembe, beyaz, mor, kırmızı turuncu, sarı renk çiçekler açan ve bahçe ve balkonlara muhteşem bir güzellik katan bu çiçeklerin, yetiştirilmesi oldukça kolaydır. Çiçekçilerde ve yapı marketlerde kolayca bulabileceğiniz, ipek çiçeği tohumlarından edinerek, balkondaki boş saksıların içinde zorlanmadan yetiştirme olanağınız bulunur.

İpek-çiçeği
İpek Çiçeği Nasıl Ekilir?

Renkli ve çok gösterişli çiçekleri bulunan ipek çiçeği, tohumdan veya fide yolu ile yetiştirilmektedir. Kolayca bulunabilen ipek çiçeği tohumları, toprağın 5 santim aşağısına yerleştirilir. Toprak nemli tutularak kısa süre içinde fidelerin çıkması sağlanır. Fide yolu ile ipek çiçeği yetiştirmek isteyenler ise çiçekçilerden fide halinde ipek çiçeği edinmesi mümkündür. Bitki çiçeklenme devresinden hemen sonra, tohum oluşturmaya başlayacaktır. Bu tohumlar toplanarak, ertesi yıl tekrar ipek çiçeği yetiştirme olanağı olur. Tek saksıya birkaç renk ipek çiçeği ekilerek oluşturulan aranjmanlar, görsel olarak çevreye muhteşem bir etki verecektir.

İpek Çiçeğinin Toprak Ve Su İsteği

Aşırı su ve yüksek besinli toprak isteği bulunmayan bitki, güneş alan her ortamda kolayca gelişim gösterir. Besin değeri düşük toprakları seven ipek çiçeği, toprağı elle kontrol edilerek kurudukça sulanmalıdır. Bakımı kolay görüntüsü muhteşem olan bu bitkinin, çiçek vitamini veya gübre isteği bulunmaz.

Bahçe Ve Balkonlarda İpek Çiçeği Yetiştirilmesi Resimleri

Bir önceki yazımız olan Evcimen Begonya başlıklı makalemizde çiçek, Evcimen Begonya ve Evcimen begonya bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir