Menu

Bahçe Mobilyaları Nasıl Seçilmeli

Bahçe Mobilyaları Nasıl Seçilmeli?

Patio furniture on green lawn

Bu yazımızda Bahçe Mobilyaları Nasıl Seçilmeli, nelere dikkat edilmesi gerekiyor onu aktaralım. Dış ortamlara karşı dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler seçiniz. Öncelikle de bahçe mobilyası seçerken dayanıklı ve uzun ömürlü bir ürün seçildiğinden emin olunması gerekmektedir. Bahçelerinizdeki mobilyalarınızın kısa zaman sonra deformasyona uğramaması gibi uzun yıllar boyunca formunu ve fonksiyonelliğini kaybetmeden kullanılabilmesi için seçilen ürünlerin dayanıklı ve kaliteli hammaddelerden üretilmiş olması şarttır. Mobilyayı oluşturan tüm materyallerin dış mekan için üretilmiş olması gerekir. Aksi takdirde kısa sürede paslanan, rengini ve formunu kaybeden bahçe mobilyaları gerek harcanan paranın gerekse de bahçeyi dekore etmek için geçen zamanın çöpe gitmesi anlamına gelmektedir.

bahce-mobilyalari-nasil-secilmelidir

Bahçe Mobilyaları Nasıl Seçilmeli konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise, kaliteli malzemenin kullanılmış olmasıdır. Zorlu hava koşullarına karşı yüksek direnç gösterebilen ve bakımı oldukça kolay olan sentetik rattan malzemeden üretilen bir bahçe mobilyası tercih ediliyorken malzemenin iyi kalitede olduğundan ve özellikle doğru işlendiğinden emin olunuz. Örgü detayları oluşturulurken uç bitimlerinin iyi gizlenmiş olması ve örgülerin gergin ve düzgün bir yapıda tamamlandırılmış olması önem taşımaktadır. A kalite ye sahip teak ağacı kullanıldığından emin olunuz.

bahce-mobilyalari-nasil-secilmeli

Doğada bulunan en sert ağaçlardan biri olan ve içeriğinde doğal olarak bulunan yağıyla birlikte en zorlu hava şartlarında bile yıpranmayan teak ağacı, öncelikli tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Bu ağaç genel olarak Endonezya’da üretilip ülkemize geliyor. Doğamızda nadir bir şekilde bulunan ve değerli bir ağaç olan teak ağacından yapılan bir bahçe mobilyası ürünü seçilirken aynı zamanda ise üründe kullanılan ağacın yaşının yanı sıra özellikle mobilyanın yapım şekli de dikkat edilmesi gereken diğer hususlardandır. Oldukça hafif olsun isterseniz alüminyum ürünlere bakabilirsiniz. Her türlü hava durumuna karşı dayanıklı olan ve okside olmadığı için uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilen alüminyum bahçe mobilyası, hafif olması ve özellikle bakımının kolay olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir.

bahce-mobilyalari-nasil-secilmelidir-

Dış mekanlardaki hava şartlarına karşı uyum gösterebilen ve leke tutmayan yapısıyla da tercih sebebi olan alüminyum malzeme, sabunlu bir bezle silinip durulanmasının yeterli oluşu ile kolay bir bakım imkanı da sunmaktadır. Konforlu tasarım, orta sert minder ve terletmeyen kumaş tercih ediniz. Bahçe mobilyasının konforlu olması sağlık açısından da çok önemli bir konudur. Seçilen mobilyanın bel, sırt ve ya kas ağrılarına neden olmayacak nitelikte olması gerekir. Mobilyaların minderlerinde kullanımı tercih edilen kumaşın terletmemesine dikkat ediniz. Bahçe Mobilyaları Nasıl Seçilmeli yazımızda her detayı sizlere aktardık bu doğrultuda doğru ve uzun ömürlü seçimler yapabilirsiniz.

bahce-mobilyalari

Bir önceki yazımız olan Aşkın Gücü Hangi Çiçek Anlatır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir