Menu

Aslan Pençesi Çayının Faydaları

Aslan Pençesi Çayının Faydaları

aslan-pencesi-cayi

Aslan pençesi eski yıllardan beri çok bilinen şifalı bitkilerden bir tanesi olmaktadır. Aynı zamanda da çeşitli hastalıklara da çok faydası vardır. Aslan pençesi çayının faydaları neler olup olmadıklarını sizlere söyleyelim. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Aslan pençesi bayanlarda adet döngülerini düzenler ve menopoz da olan bayanlara da faydası vardır. Eğer cildinizde yara varsa aslan pençesi çayını yaraların  üzerine de sürebilirsiniz. Bunu sakın unutmayınız. Ülkemizin dışında Avustralya da ve Afrika ülkelerinde de bu bitki bulunmaktadır.

aslan-pencesi-cayi-faydalari

Aslan pençesi nisan ayından itibaren ağustos ayına kadar ormanlarda bulabilirsiniz. Aynı zamanda da dağlık yerlerde de yetiştirilmektedir. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Aslan pençesinin içerisinde asla zarar veren maddeler yoktur. Zaten uzun yıllardan beri de insanlar aslan pençesi çayını içmektedir. Kaslarınızda ağrı varsa aslan pençe çayını kesinlikle tavsiye ederiz. Midenizde hazımsızlık varsa aslan pençesi çayı çok iyi gelecektir. Bu çay sayesinde sindirim problemlerinize de fayda sağlar. Midenizde eğer ağrı varsa sizlere aslan pençesi çayını öneriyorum. Aşırı ishal sorununuz varsa ve beraberinde mideniz bulanıyorsa aslan pençesi çayını mutlaka içmelisiniz diyorum.

aslan-pencesi-cayi-faydalari-

Aslan Pençesi Çayının Faydaları, Bazı insanların ağzında yaralar oluşur. Buna çözüm olarak da aslan pençe çayını hazırladıktan sonra ağzınızda gargara yapın. Bunu günde iki defa aslan pençesi çayını ağzınızda gargara yapabilirsiniz. Şeker hastası olan insanlara ise aslan pençesi çayını günde bir bardak içebilirler. Bunun gerçekten de hiç bir sakıncası yoktur. Çocuklarda ya da yetişkinlerde böcek ısırıklıkları varsa üzerine sürdüğünüz zaman iyileştirme etkisi vardır. Kış mevsiminde de boğaz ağrısı ve boğaz enfeksiyonları çok fazladır. Bunun için yine aslan pençesini kış mevsiminde akşamları bir bardak içebilirsiniz.

aslan-pencesi-cayi-faydalari-nelerdir

Bazı bayanların adet dönemleri düzensiz olmaktadır. Adet düzensizliklerin sebebi strest, bitkinlik ve ruh halinde değişiklikler olduğu zaman bu şekilde adet düzensizlik yaşanır. İşte bu gibi dönemlerde de adet gecikmesi yaşarsanız aslan pençesi çayını içiniz. Bununla birlikte de regl dönemlerinde adet sancısı yaşıyorsanız adet sancılarını hafifletmek için aslan pençesi çayını içerek bayanları rahatlatacaktır. Bazen de adet sancıları değil de karın ağrısı ve kramplar hissedilmektedir. Bu gibi durumlarda da aslan pençesi çayını içtiğiniz zaman çok iyi gelecektir. Adet dönemlerindeki adet kanamalarınızın miktarı eğer fazlaysa sizlere aslan pençesi çayını içmenizi önermekteyim. Bu sayede düzenlenecek ve sizlerde rahatlamış olacaksınız.

aslan-pencesi-cayi-faydalari-nelerdir-

Bir önceki yazımız olan Zakkum Yapraklı Kauçuk Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde ofis çiçeği, zakkum yapraklı ve Zakkum Yapraklı Kauçuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir