Menu

Aşkın Gücü Hangi Çiçek Anlatır

Aşkın Gücü Hangi Çiçek Anlatır

Çiçekler hoş kokularıyla oldukları kadar anlamlarıyla da insanları büyülemeye devam etmektedir. Çiçekler aynı zamanda insanoğluna bahşedilen en estetik armağanıdır. Bu yazımızda tam manasıyla çiçekleri aşka getirdik diyebiliriz. Orkide, Lale, Gül, Karanfil, Açelya çiçekleri hangi anlamlara geliyor ve ne gibi mesajlar veriyor? Beyaz Gül Beyaz renkli gül saflığın, masumiyetin ile duruluğun rengini temsil eder. Genel olarak ise gül, insana bahşedilen en özel duygulardan biri olan aşkın ve ya sevginin ifadesi için kullanılmaktadır. Beyaz gül, tutku dolu aşktan ziyade, saflığı ile doğallığını ön plana alan sevgi için kullanılıyor. Mesela; Abla sevgisi, Anne Sevgisi, Allah Sevgisi gibidir. Kırmızı gül Tutkuyla ve aşkla bağlı olduğunuz o özel kadına sevginizi en yoğun biçimde anlatacak özel bir çiçek türü arıyorsanız bu çiçek hiç şüphesiz ki kırmızı gülden bir başkası olamaz.

askin-gucu-hangi-cicek-anlatirKırmızı Gül;‘Büyük bir ihtirasla aşkla Seni her şeyden çok seviyorum.’ anlamına geliyor. Bu yüzdendir ki sevgililer gününde bayan sevgiliye hediye denildiğinde akıllara gelen ilk çiçek türü kırmızı gül oluyor. Pembe Gül Sevgi kendiliğinden gelişen ve genellikle insanın pek de kontrolünün mümkün olmadığı çok özel bir duygudur. Elbette ki bunun bir de karşılığının olması gerekmektedir. Eğer ki, duygularınızdan eminseniz fakat kız arkadaşınızın duygularını bilemiyor ve bu sebeple O’na ‘Senden çok Hoşlanıyorum’ mesajı vermeyi düşünürseniz, O’na Pembe Gül hediye edebilirsiniz. Mavi gül Her insan tam manasıyla bir sanat eseri ve başyapıtı konumundadır. Sevdiğiniz aşık olduğunuz bayan ise yeryüzünde eşi ile benzeri olmayan kalbinizin incidir. Sevgilinize Mavi Gül hediye ettiğiniz zaman O’nun emsalsiz biri olduğunu gözünüzde ne kadar özel ve kıymetli biri olduğunun mesajını verirsiniz. Aşkın gücü hangi çiçek anlatır Turuncu Gül Güllerden her biri sevgilinize duyduğunuz o muhteşem sevgiyi anlatmak için aslında biçilmiş kaftan olacaktır. Gülleri birbirinden ayıran sadece renklerinin farklı olmasıdır. Kırmızısı, beyazı, mavisi, pembesi ya da diğer renkleri sayesinde değişik anlamları taşımaktadır. Turuncu gül ise sevgilinize olan hayranlığınızı dile getirmektedir. Sarı gül Sevgilinize çok ama çok kıskanıyorsanız ve bu kıskançlığı O’na belli etmek istiyorsanız sizi Sarı Güller beklemektedir. Zira bir ilişkide bayana sarı gül vermek ‘Kıskançlık’ anlamına gelmektedir. Siyah Gül Sevilen kişiden ayrılma, veda etme, kaybetme ve kalp acısı siyah gül ile ifade edilmektedir.

Beyaz Karanfil Beyaz, saflık ile masumiyeti simgelen bir renktir. İşte bu nedenle beyaz karanfil eksenine tertemiz sevgiyi ve duyguları almaktadır. Dostlarınıza duyduğunuz süt kadar temiz sevginizi en iyi beyaz karanfiller ile göstermeyi tercih edebiliriz Kırmızı Karanfil Olağanüstü güzelliği ve zarifliğiyle kırmızı karanfil, zamana, duruma ve mekana göre farklı anlamlara gelebilmektedir. Bazı durumlarda ise sevgiye vurgu yapan kırmızı karanfil bazı durumlarda ise kalp kırıklığına, alınganlığa ve ya hayal kırıklığına uğramış olmanın belirtisi olarak görülmektedir. Kırmızı Karanfil Olağanüstü güzelliği ve zarifliğiyle kırmızı karanfil, zamana, duruma ve mekana göre farklı anlamlara gelebilmektedir. Bazı durumlarda ise sevgiye vurgu yapan kırmızı karanfil bazı durumlarda ise kalp kırıklığına, alınganlığa ve ya hayal kırıklığına uğramış olmanın belirtisi olarak görülmektedir. Pembe karanfil Pembe Karanfil içtenliğe vurgu yapan güzel bir çiçektir. Sevdiğiniz insana tüm içtenliğinizle sevginizi sunmak istiyorsanız O’na pembe karanfili hediye edebilirsiniz. Sarı karanfil Hayal kırıklığına uğrama, birine aldanma, özel bulduğunuz birine olan güveninizin boşa çıkması veya kırılma gibi durumlarda tercih edilmektedir.

Açelya Açelya Çiçeği yapmak isteyip de yapamadığınız yani söylemek isteyip de söyleyemediğiniz sevgi, özlem, hasret gibi duygularınıza tercüman olmaktadır. Kırmızı Lale Adeta şampanya kadehini andıran laleler gökyüzüne dik bakan ve özellikle sağa-sola bükülmeyen en zarif çiçeklerdendir. Sevgilinize kırımızı lale verdiğinizde bunun anlamlı ‘Aşkımı itiraf ediyorum ve seni seviyorum’ mesajını kolaylıkla iletebilirsiniz. Pembe lale Pembe Lale vererek, O’nun ne kadar anlayışlı biri olduğu mesajını iletebilirsiniz. Orkide Son derece özel bir görünüme sahip olan Orkide Çiçeğinin, rengine, zamana ve ya kişilere göre anlamları da değişiklik göstermektedir. Orkide çiçeği hediye ettiğinizde O’na olan sevginizi çok zarif bir şekilde göstermiş olacaksınız.

Mor Leylak Aşkın gücü hangi çiçek anlatır en çarpıcı çiçeklerinden biri olan Mor Leylak la sevgilinize duyduğunuz aşkınızı dile getirebilirsiniz. Beyaz Leylak Beyaz Leylak, bakımlı, özellikle güzelliğine düşkün, şık olmaya özen gösteren bayanlara verilen bir güzel bir çiçektir. Nergis çiçeği Bilgisiyle, statüsüyle, birikimiyle, mevkisiyle çok değer verdiğiniz birine saygınızı çiçeklerle göstermek isterseniz ‘Saygı Sunma’ anlamına gelen Nergis Çiçekleri mükemmel bir seçim olmaktadır. Mesela, öğretmeninize, patronunuza, babanıza olan saygınızı göstermek için Nergis Çiçeği Hediye edilebilir. Gelincik Çiçeği En hüzün dolu çiçeklerden biri olan Gelincik Çiçeği sevgiliye kavuşamamayı ve ayrılığı simgelemektedir. Eğer ki, yaralı bir kalbe sahipseniz ve eski sevgilinizi hiç unutamadığınızı göstermek isterseniz sevgililer gününde O’nun çalıştığı adrese Gelincik Çiçeği göndermeyi tercih edebilirsiniz. Çiçeklerin dili Çiçeklerle duygularımızı anlatmak mümkün olmaktadır. Aşkımızı en güzel biçimde ifade edecek çiçekler hangileridir? Doğum gününde kız arkadaşımıza hangi çiçekle gitmeliyiz? Sevgilimizden özür dilemek için O’na hangi çiçeği vermeliyiz? Vazo içerisindeki çiçekler mi daha romantik ve ya buket çiçekler mi? Bu soruların yanıtını ve daha fazlasını yazımızda kolaylıkla bulabilirsiniz artık sizlerde çiçeklerin manasına göre davranabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Düğüne Çiçek Nasıl Seçilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir