Menu

Arapsaçı Çiçeği Ve Bakımı

Arapsaçı Çiçeği Ve Bakımı

Bitki yetişme koşulları ile çok farklı özelliklere sahiptir. Bitki çiçek açmaz sadece yeşil yaprakları ile güzel bir görünüm sağlar. Ayrıca çiçek için farklı isimlerde kullanılır, bunlar bebek göz yaşı, aşkın göz yaşları gibi bir kaç isimdir. Aynı zamanda bilimsel ismi Soleirolia soleirolii, eski bilimsel ismi ise Helxine Soleiroliidir.
arapsaci-cicegiYetişme Koşulları: Bitki değişik özellikleri ile çok fazla merak edilmekte ve talep görmektedir. Özellikle bahçelerde yere sarılan özelliği ile herde çimsel hoş bir görünüm sağlamaktadır. En büyük özelliği rutubeti çok seviyor olmasıdır. Bu çiçeği bakıp, yetiştirebilmenin tek yolu ya rutubetli bir evde olacaksınız, ya da rutubetli olan bir bahçeniz olacak. Sakın şaşırmayın bitkinin bu ortamda daha hızlı yetişme özelliği var, bu özellik diğer hiç bir çiçek türünde bulunmamaktadır. Ayrıca rutubetli ortamdaki rutubeti hafifletip ortamın ferah lamasına da katkı sağlamaktadır.
Sulama ve Toprak: Bitki toprak ayrımı yapmamaktadır, yeter ki kaliteli toprağa ekilmiş olsun. Bitkinin gübrelemesi suni gübre ile yapılmalıdır. Sulama konusu da oldukça önemlidir ki, bu bitki suyu en çok seven bitkiler arasında yer almaktadır. Sulamayı kesinlikle toprağın kurumasını beklemeden yapmanız gerekmektedir. Yani bitkinizin toprağı her daim nemli bir halde olmalıdır. Ancak sulama yapılırken su bir anda dökülmemeli, bunun aksine yavaş yavaş toprak suyu emdikçe dökülmelidir. Bu en çok dikkat edilmesi gereken şeydir.

Bir önceki yazımız olan Yaprak Güzeli Çiçeği Ve Bakımı başlıklı makalemizde yaprak güzeli, Yaprak Güzeli Çiçeği ve Yaprak Güzeli Çiçeği ne zaman dikilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir