Menu

Antoryum Bitkisi Bakımı, Sulanması ve Yetiştirilmesi

Antoryum, hemen hemen herkesin rahatlıkla bakabileceği, yetiştirilmesi kolay ve bir o kadarda gösterişli bir bitkidir. Çiçekleri ve yaprakları çok hoş olan Antoryum her zaman göz önünde tutulur.

Bitki doğrudan güneş ışığı istemez, dolaylı yollardan ihtiyacını giderebildiği gibi bitkinin güneş ışığı alan bölgeleri eğilmeye başlar. Eğilmelerin önüne geçmek için güneş alan bölgesini sürekli değiştirmekte fayda vardır. Ayrıca çiçeği çok sıcak ve soğuk havaya maruz bırakmak bitkinin köklerine ve yapraklarına zarar vereceğinden dolayı bitki ölmeye başlar. Saksı değişimini Mayıs ayında yapabilirsiniz. Toprağına bir miktar gübre eklemeniz daha iyi yetişmesini sağlayacaktır.

Kış aylarında bitkiyi soğuklardan korumak için toprağı kurudukça sulamalısınız. Tabii yaz aylarında sıcaklıklardan dolayı vereceğiniz su miktarını değiştirmeniz gerecektir. Çiçeğin sararmış ve çürümüş yapraklarını makas yardımıyla budamalı ve çiçeğin bulunacağı yerin sıcaklığına dikkat etmelisiniz. Kış aylarında 12 derecenin altında bir mekanda çiçek zarar görecektir.

Bir önceki yazımız olan Monstera Bitkisi Bakımı, Sulanması ve Yetiştirilmesi başlıklı makalemizde monstera bakımı, monstera bitkisi ve sulama ve yetiştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum yapılmış
  1. huriye 15 Temmuz 2014 / Cevapla

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir