Menu

Altın Çilek Faydaları ve Zayıflamaya Olan Etkisi

Altın Çilek Faydaları ve Zayıflamaya Olan Etkisi

altin-cilekAltın çilek, sarı renkte ve kıvamı kayısıya benzeyen bir meyve olarak bilinmektedir. Güney Afrika kıtası kökenli olan bu meyve dünyanın birçok yerinde yetişebilmektedir. Ülkemizde de altın çilek kullanımı hatırı sayılır derecede fazladır.  Yer kirazı veyahut yer çileği olarak ta adlandırılabilen bu meyvenin sağlık açısından oldukça fazla yararı bulunmaktadır. Yendiği anda ağızda mayhoş ve ekşi bir lezzet bırakan altın çileğin içinde oldukça fazla vitamin bulunmaktadır. A, B ve C vitamini ve türevlerinin yanında B12 yönünden de zengin bir meyvedir.

Altın Çileğin Faydaları

Altın çileğin faydaları oldukça fazla olsa da en çok bilinen özelliği zayıflamaya olan etkisidir. İçerisinde barındırdığı lifler sayesinde sindirimi hızlandırarak kilo verimine katkı sağlamaktadır.Bunun dışında altın çilek, kan şekerini düzenler, şeker hastaları için birebir şifa kaynağıdır, antioksidan özelliği sayesinde kanı temizlemektedir, prostat problemi olan kişilerin tedavisine yardımcı olur.

Altın Çileğin Kulanım Şekli

Peki, bu derece sağlığa faydalı olan altın çilek nasıl kullanılır? Bu meyvede düzenli bir kullanım için en sağlıklı yöntem sabahları aç karnına tüketilmesidir. Altın çileği düzenli bir şekilde sabahları aç karnına olmak kaydıyla kahvaltı yapmadan önce tüketmekle birlikte en verimli bir şekilde zayıflama etkisinden faydalanılabilmektedir. Aynı zamanda akşam yemeği öncesinde aç karnına bir adet altın çilek kullanımı ile tüketimine devam edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Zakkum Yapraklı Kauçuk Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizde ofis çiçeği, zakkum yapraklı ve Zakkum Yapraklı Kauçuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapmak istermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir